Skoči na glavno vsebino

Danes smo dobili prav poseben obisk. V razred je zakorakalo kar sedem gasilcev in dve gasilki. Poučili so nas o varovanju pred požarom, preizkusili pa smo se tudi v vaji evakuacije. Vsi smo se varno zbrali pri zbirni točki na igrišču.
Nato so se šolarji odpeljali z gasilskimi vozii k gasilskemu domu na Knežo. Ogledali so si stavbo, v kateri so nabolj padli v oči vsi zasluženi pokali. Predstavili so jim tudi gasilsko opremo in vozilo, ter preizkusili svojo moč pri uporabi gasilske cevi.
Dan je popestril tudi obisk policista, s pomočjo katerega so učenci spoznali, kako policisti pomagajo ponesrečencem v gorah.
Najmlajši pa so se v okolici šole urili v podobnih spretnostih. Seveda so bili tudi oni deležni vožnje v gasilskih vozilih.

Najlepša hvala PGD Kneža in policistu Damjanu za poučen in zabaven dopoldan.

Za PŠ Podmelec, Andrejka in Urša.

gasilci1 gasilci2 gasilci3

gasilci4 gasilci5 gasilci6

gasilci7 gasilci8 gasilci9

Dostopnost