Skoči na glavno vsebino

Danes je Žabice in Medvedke poklical gorski reševalec, ker je potreboval pomoč pri reševanju. In kaj se je zgodilo?

Na drevesu je obtičal padalec ( Erik, tata Veronike in Valentine)! Otroci ga sprva sploh niso opazili, ker je obtičal tako visoko na drevesu. Potem so brez besed opazovali reševalno akcijo, saj se je reševalec Viktor spretno povzpel na drevo in se varno spustil na tla, skupaj s ponesrečencem. Padalca je bilo treba pregledati in k sreči jo je tokrat kar dobro odnesel. Gorski reševalec je otrokom pokazal kako se reševalna nosila pripnejo za dvig s helikopterjem, nato pa dal otrokom možnost, da nosila tudi preizkusijo. Vsem se je “biti reševalec” zdelo zelo imenitno, a urjenje in izobraževanje je dolgotrajen postopek. Hitri praktični del prve pomoči pa so lahko preizkusili kar na kraju dogodka. Reševalcu Viktorju so imobilizirali noge in obvezali poškodovanega padalca. Po uspešni akciji so se otroci vrnili v vrtec in si v igralnici ustvarili reševalno postajo. Knjižni junak Ježek Snežek pa jih je podučil katere informacije posredovati operativnemu centru na 112.

Gasilci, reševalci…v Podmelcu smo postali reševanja poznavalci!

Najlepša hvala gorskemu reševalcu Viktorju in tatu Eriku za adrenalinsko in poučno dopoldne. Ta dan si bomo še kako zapomnili.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec

IMG_7292 IMG_7242 IMG_7245

IMG_7248 IMG_7253 IMG_7259

IMG_7264 IMG_7277 IMG_7282

Dostopnost