Skoči na glavno vsebino

Dedek je posejal repo. Jeseni je odšel na njivo, da jo izpuli. Vlekel je in vlekel, a repe ni mogel izpulit. Na pomoč je poklical babico, a repe nista mogla izpulit. Poklicala sta še šest rumenih kanarčkov, pet belih gosk, štiri grahaste putke, tri črne muce, dva prašička in veliko kravo rjavko. Vlekli so in vlekli, a repe niso mogli izpulit. Prišla je še miška, vlekli so in vlekli in končno izpulili repo. Na njivah in vrtovih pa jeseni zraste še veliko drugih plodov. Pri Miškah smo si jih ogledali, potipali in kdor je želel jih je tudi poskusil. V sadovnjaku pa je dozorelo sadje. Naredili smo smuti in stisnili sok. Na naši njivi pred igralnico, pa se repa še vedno debeli.

Pripravili, Danijela in Katarina

repa1 repa2 repa3

repa4 repa5 repa6

repa7 repa8 repa9

Dostopnost