Skoči na glavno vsebino

V sredo, 19. 10. 2016, so vrtečki in učenci PŠ Šentviška Gora skupaj z gasilci, PGD Ponikve – Planota, izpeljali evakuacijsko vajo.
Gasilci so se z gasilskim kamionom in gasilskim avtom hitro pripeljali pred šolo takoj, ko so prejeli poziv, da gori v šolski kuhinji. Požar so pogasili in uspešno rešili dva šolarja, ki sta ostala v šolski knjižnici. Ostali otroci iz vrtca in učenci pa smo reševanje opazovali z igrišča. Na srečo je bila to le vaja, ki smo jo uspešno izpeljali.
Po končani vaji, so nam gasilci razkazali gasilski kamion in gasilski avto. Pokazali so nam opremo, ki jo imajo vedno s seboj, povedali so nam, za kaj se določena oprema oziroma orodje uporablja. Na koncu pa smo si lahko gasilski kamion in gasilski avto ogledali prav od blizu, saj se je lahko vsak usedel za volan.
Naučili smo se veliko novega in hvala gasilcem, da so si vzeli čas za nas.

Dogajanje si oglejte tukaj.

Za vrtec in PŠ Šentviška Gora, Ana Selinec Kozorog

Dostopnost