Skoči na glavno vsebino

Danes je v našem vrtcu potekal Tradicionalni slovenski zajtrk. Tudi Polžki smo se že na začetku dneva posladkali z rezino črnega kruha na katerem sta bila namazana maslo in med ter zraven popili skodelico mleka. Ker smo vedeli, kaj vse nas na ta dan čaka za zajtrk, smo tekom tedna spoznavali kdo vse poskrbi za te dobrote, ki jih na ta dan zaužijemo. Tako nas je v začetku tedna obiskal sadjar s polno košaro rdečih jabolk, nato kmetica s kravo, ki nam je prinesla mleko in nam predstavila tudi druge mlečne izdelke. Pek nam je pokazal kako se speče domači kruh, čebelar pa nam je razložil kako njegove čebelice naberejo med, s katerim se lahko posladkamo, pa še zelo zdravilen je.
Zdrava prehrana je zagotovo eden od pomembnih dejavnikov zdravega načina življenja, zato je prav, da otrokom že od malega privzgajamo zdrav način prehranjevanja in uživanje zdravih obrokov, kar pa tradicionalni slovenski zajtrk zagotovo je.

Za skupino Polžki, Polona in Silvana

tz1 tz2 tz3

tz4 tz5 tz6

tz7 tz8 tz9

Dostopnost