Skoči na glavno vsebino

Na prvi zimski dan se je se v Trebuši zgodilo nekaj zelo posebnega. Zapihal je močan, mrzel veter in s seboj prinesel prelepo snežinko. Snežinka je bila zelo žalostna, sej se je izgubila. Nikjer ni našla babico Zimo ter svojih sestric snežink. Deček in deklica sta jo opazila. Spraševala sta se kaj je to za eno čudno bitje, saj še nikoli nista videla snega, snežink in zime. A ker je bilo snežinki v njuni družbi prevroče sta se odločila, da ji bosta pomagala poiskati babico Zimo. Med iskanjem jim je na pomoč priskočil tudi medved, ki jim je natančno opisal pot do babice Zime. Kmalu je zapihal osvežujoči veter ter pojavila se je sestrica snežinka nato pa še prelepa babica Zima. Babica Zima je močno objela svoji snežinki in podlagala da skupaj proslavimo srečen konec. Tako smo vsi otroci vrtca ter šolarji 1. in 2. razreda zaplesali, ter se posladkali z najljubšo jedjo snežink, to so kokice. 😉

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nika, Sara in Lea

dt_babica zima_1jpg dt_babica zima_2 dt_babica zima_3

dt_babica zima_4 dt_babica zima_5 dt_babica zima_6

dt_babica zima_7 dt_babica zima_8 dt_babica zima_9

Dostopnost