Skoči na glavno vsebino

V tednu, ki je že za nami, so se med nas prav po tiho prikradli tisti nevidni stvori, ki jim pravimo BACILI. S skupnimi močmi smo se takoj posvetili našemu zdravju, ter se do potankosti seznanili s tem, kako ga ohranimo ter tudi okrepimo. Ker je zdravje naše največje bogastvo, smo se odločili, da zanj poskrbimo tudi v naši skupini. V prvi vrsti smo ugotavljali kako pomembno je, da si redno umivamo roke, da svojih bacilov ne delimo s prijatelji. Nikakor pa v tem času nismo pozabili na naše zobke in še bolj pomembne noske, da so čisti, ter da vse bacile, ki smo jih obrisali v robce vržemo točno tja kamor spadajo. Za naše zdravje pa je poleg higiene pomembna tudi zdrava in raznolika prehrana, na jedilniku pa ne smeta manjkati sadje in zelenjava. V ta namen smo si tudi sami izdelali krožnik, ki kar kipi od zdravja. Zdrav duh v zdravem telesu negujemo z veliko gibanja, kljub mrzlim zimskim dnem se odpravimo na sprehode po našem kraju, ali se prepustimo zimskim radostim na snegu. Izpustili pa nismo niti možnosti, da smo se odpravili v šolsko telovadnico, kjer smo se pošteno razgibali. Ob vsem tem pa se nismo pozabili okrepčati s toplim čajem, pa seveda na počitek, ki nam je dal novih moči in napolnil naše baterije za popoldanski del dneva. Da pa otroci iz skupine Zajčki, ne bi pozabili na vse te pomembne reči, ki ohranjajo naše zdravje, nam je z lutkovno predstavo o umivanju rok in bacilih, spomin osvežil še naš Matej. Ob predstavi smo si lažje predstavljali, kaj pomeni, če nismo dovolj pozorni na svoje zdravje, ter kaj vse je potrebno da ga ohranimo, tudi ko nas bacili iz vseh strani napadajo. Da pa so ti lahko videti prijazni in popolnoma neškodljivi, smo dokazali s tem, ko smo si jih izdelali kar sami. Kaj kmalu bodo z nami odšli v naše domove, ampak ne bojte se jih, saj le ti so veseli in nasmejani.

Pa ne pozabite: “Eno jabolko na dan, odžene zdravnike stran!”

Za vrtec Most, Maja in Petra.

  

Dostopnost