Skoči na glavno vsebino

S prvim snegom so pomoč potrebovale ptice, ki niso odletele v tople kraje. Otroci iz skupine Žabic, so  pticam priskrbeli  lojne pogače, ki so živalim nudile zalogo hrane, otrokom pa možnost opazovanja ptic tik pred oknom. Kar nekaj časa so čakali na prve pernate goste, ko pa so se ti le opogumili, so si jih otroci lahko ogledali čisto od blizu. Tako so lahko otroci izdelovali izdelke na temo ptic. Iz odpadnega materiala so izdelali krmilnice, ptice, vizitke in slikali risbe z različnimi likovnimi tehnikami.

Imena ptic so spoznavali s pomočjo strokovne literature in informacijskega plakata, ki so ga izdelali sami. Tian je otrokom prinesel pokazati tudi veliko peres, ki smo jih takoj vključili v vsakodnevno razgibavanje. Peresa so pihali v zrak, nato pa priredili pravo pernato tekmovanje. Sprehodi so bili ta teden kratki in hladni,  a so Žabice vseeno lahko opazile kar nekaj ptic, ki kljubujejo vetru. Naš pernato obarvan teden si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

za Žabice, Špela Krivec

IMG_7905 IMG_7877 IMG_7880

IMG_7881 IMG_7896 IMG_7898

IMG_7900 IMG_7902 IMG_7903

Dostopnost