Skoči na glavno vsebino

Medicinsko sestro Pavlino smo povabili v vrtec, da nas pouči o pravilnem umivanju zob in rok.

Z velikim veseljem smo prisluhnili pravljici o zobovilki. Nastopil je čas za umivanje zob s pomočjo krokozobka. Najprej smo ga pobožali, nato pa prijeli veliko krtačko v roko in po navodilu Pavline mu umivali zobe. Tudi najmlajša deklica se je trudila umiti.

Kasneje smo zavihali rokave in se postavili k lijaku. Tu nam je Pavlina prikazala pravilno umivanje rok. Skupno smo najprej ugotovili, kdaj si moramo umiti roke. Opozorila nas je, da ne smemo pozabiti umiti palca, šele nato predel med prsti. Z umitih rok moramo temeljito sprati milo in roke dobro osušiti. Zato je ustrezna higiena rok ključnega pomena pri ohranjanju našega zdravja.

Medicinski sestri Pavlini za prijeten in poučen dopoldan, najlepša hvala.

Za vrtec Šentviška Gora, Veronika

1 2 3

4 5 6

Dostopnost