Skoči na glavno vsebino

Najprej smo pregledali knjižno polico v naši igralnici in prelistali slikanice. Ob tem smo se učili kako knjige pazljivo pregledujemo in kako poslušamo, ko jih nekdo bere. Naslednji dan smo obiskali vrtčevsko knjižnico in spoznali različne knjige, po velikosti, debelini in vsebini. Izposodili smo si debelo knjigo ljudskih pravljic, katere smo tekom meseca prebrali. Izdelali smo knjižno kazalo, da smo vsak dan točno vedeli kje v knjigi naj nadaljujemo in se nismo izgubili med mnogimi pravljicami. Obiskali smo tudi šolsko knjižnico, se sprehodili med veliko policami, ki so natrpane s knjigami, spoznali delo knjižničarke in prisluhnili pravljici po njeni izbiri. Izbrali smo si tudi nekaj slikanic, ki smo si jih izposodili. Za konec pa smo obiskali še potujočo knjižnico, kjer pa smo že stari znanci. Otroci so pregledovali in listali in si med vsemi lepimi izbrali najlepšo. Vse smo prinesli v igralnico in v naslednjem mesecu bomo vse prebrali.
Kljub vsej tehnologiji in pomanjkanju časa, pa je branje zelo pomembno. Branje nas spremlja vse življenje in je zelo pomembno kako in kaj beremo. Kultura poslušanja in spoštljivo ravnaje s knjigami pa je tista prva stopnička, ki ji v vrtcu dajemo velik poudarek.

Pripravili, Katarina in Danijela

knjiga1 knjiga2 knjiga3

knjiga4 knjiga5 knjiga6

knjiga7 knjiga8 knjiga9

Dostopnost