Skoči na glavno vsebino

Da je pust že skoraj pred vrati, smo se danes lahko prepričali v našem vrtcu.
V »krtkovi kuhinji« je namreč zadišalo po pustnih krofih.
Otroci zelo radi sodelujejo pri peki, kar so dokazali na kuharskem krožku že pri peki medenjakov in jabolčnih mošnjičkov v preteklih mesecih. Tokrat pa so naši kuharski mojstri zavihali rokave in se lotili peke krofov. Najprej so spoznali sestavine, ki jih potrebujemo za pripravo pustnih krofov in zamesili testo. Vsak otrok je dobil svoj košček testa in oblikoval svoj krof ter ga položil na pekač. Spekli smo jih namreč kar v pečici, saj so le ti tudi bolj zdravi. Pečene krofe smo napolnili še z marmelado in se en, dva, tri posladkali z njimi. Mmm, zelo so bili dobri!

Za skupino Krtki, Polona

krof1 krof2 krof3

krof4 krof5 krof6

krof7 krof8 krof9

Dostopnost