Skoči na glavno vsebino

V igralnici zajčkov je bilo pred počitnicami čutiti raziskovalni duh. Odkrivali smo, kaj vse lahko vidimo na Mostu na Soči. Dnevi so nam bili naklonjeni, zato smo jih aktivno preživeli na prostem.
Otroci o našem kraju vedo že zelo veliko. Od imena našega vrtca do simbola vrtca in šole. Raziskovali smo še dlje. Otroci so izpostavili jezero, zatorej smo se namenili tja. A to ni mačji kašelj. Prečkati je bilo potrebno glavno prometno cesto. Pred tem smo se oblekli v svetle odsevne jopiče da smo bili vidni vsem šoferjem in nato opazovali promet in objekte ob cesti. Hitro smo obnovili kako varno prečkati cesto in to nato še izvedli. Super nam je šlo!
Pred nami se je prikazalo jezero, kaj vse smo opazili: da so ob jezeru čolni in kajaki in 2 ladjici, v vodi so pred nami pomigale račke in racmani, ker pa imamo ostro oko, nam tudi ribe niso utekle! Opazovali smo odsev okolice v jezeru, saj je to kot ogledalo. Nato pa smo videli še most nad reko Sočo, ki je pomagal našemu kraju do svojega imena.
Pa da ne boste mislili, da so nam drugi kotički našega prelepega kraja utekli, o, ne!
Vemo, kako je bilo mostu nekdaj ime-tako kot ladjici, njegovo lepoto opevajo tudi v pesmi, zato smo ji prisluhnili.
Petje in rajanje je doseglo vrhunec na pustni petek, ko so otroci zavzeli zajčje like in se v njih zabavali in plesali.

Pripravila, Maja

Dostopnost