Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek je skozi vrata igralnice skupine Zajčki zašla turistka, ki je bila prepričana, da jo je vlak pripeljal na Dunaj v Avstrijo, kjer si bo ogledala živalski vrt. Otroci smo ji takoj obrazložili, da tukaj ni Avstrija in da se nahaja v Sloveniji, ter jo skušali pregovoriti, da v naši lepi državi še nekaj časa tudi ostane. Ponudili smo ji nekaj iztočnih informacij, kaj vse zanimivega lahko vidi pri nas. Skozi domačo nalogo, ki smo si jo zadali, smo prebrskali veliko različnega gradiva, ter iskali zanimivosti naše države, za katero smo spoznali, da je v obliki kokoške. Skozi teden smo ugotovili, da ima naša majhna državica veliko lepih krajev, veliko znamenitosti, ter tako razgiban teren, da se poleti lahko namočimo v morje, pozimi pa s smuči spustimo po zasneženih pobočjih. Sedaj smo res dobro pripravljeni, da prepričamo še kdaj kakšnega turista, da se z veseljem ustavi v naši čudoviti državici.

Za vrtec Most, Maja in Petra.

      

Dostopnost