Skoči na glavno vsebino

Na prvi dan pomladi, so otroci iz podružničnih vrtcev začeli obiskovati bazen v Bohinjski Bistrici, z namenom, da postanejo pravi plavalci. Na prvi dan plavalnega tečaja so se seznanili s pravili, ki veljajo v bazenu in njegovi okolici. Nato so se razdelili v tri skupine, si nadeli plavalne kape in hop  v vodo. Pod vodstvom plavalnih vaditeljic Sare, Alenke in Mojce, so spoznavali prve zamahe, skakali v vodo z obroči in pogumno iskali potopljene igračke na dnu bazena. Po prvi vadbi so se plavalci okrepčali v restavraciji znotraj bazena in se podkrepili za nove podvige. Seveda so otroci po kosilu imeli čas za počitek, kjer so si narisali risbico v plavalni dnevnik, igrali karte s prijatelji ali pa preprosto uživali na ležalnikih. Prvi dan je za mnoge otroke pomenil veliko novih izkušenj, a so bili vsi pohvaljeni s stani vaditeljic in vzgojiteljic, saj so se izkazali, kot pogumni plavalci in samostojni otroci. Bravo čisto vsem! In od danes naprej le vprašajte kdo so ti Trebušani, Podmelčani in Gorjani, ki so se prelevili v prave Delfinčke, Krokodilčke in Rakce.

za pogumne plavalce, Špela Krivec

 

Dostopnost