Skoči na glavno vsebino

Kot pove že sam naslov, smo se v Pikapolonicah v marcu pogovarjali o naših najdražjih, o družini. Začeli smo kar z izdelavo voščilnice za praznik naših mam in očetov. Skozi deklamacijo Mamica je moja smo izvedeli čigava vsa je mamica, pravljice pa so nam samo še potrdile, da so očetje močni, pogumni in zabavni. Te naše junake smo tudi naslikali. Otroci so povedali, da jim bratci in sestrice nagajajo in jih jezijo, ampak kljub vsemu jih imajo radi. Ugotovili smo tudi, da imamo vsako leto eno leto več, da so starši starejši od otrok, babice in dedki pa še starejši, zato ni nič čudnega, če nekoliko slabše slišijo, potrebujejo očala ali kaj pozabijo. In ker imajo otroci svoje družine zelo, zelo radi, smo sklenili, da vsak izdela sliko le-te. Rezali smo, izbirali, sestavljali, lepili, risali… in nastale so res lepe slike družin. Veliko časa smo preživeli na svežem zraku, na dvorišču in na sprehodih. Še posebno pa so otroci uživali v ”gozdičku”, kjer so lahko prosto tekali po gričkih gor in dol ter se prepustili svoji domišljiji. Temo o družinah smo zaključili z izdelavo daril za materinski dan.

Vaši otroci vas imajo zelo radi, kot oni pravijo do pet, deset, štirideset, trikrat, ful daleč, do mostu, do morja, do zvezd, do Ljubljane in nazaj…, zato jim tudi vi ne pozabite povedati in pokazati koliko vam pomenijo.

Pripravili, Silvana in Maja

 

 

 

 

Dostopnost