Skoči na glavno vsebino

Voda je pomemben vir našega življenja, zato vsako leto 22. marca praznujemo Svetovni dan vode. V ta namen smo se ji tudi mi bolj podrobno posvetili in uživali v njeni družbi. Najbolj smo bili navdušeni nad poskusi, ko smo obarvali vodo z različnimi barvami, iz nje naredili milne mehurčke in se preizkusili v lovljenju zamaškov s cedilom. To nam je šlo zelo dobro od rok, zato smo se odločili, da se preizkusimo še v čisto pravem ribolovu, kateri je v našem kraju zelo poznan. Izkazali smo se kot zelo uspešni ribiči, saj smo vsi ujeli svojo ribo. Da pa bi bolje spoznali podvodne živali, smo v rejo dobili Paglavce. Opazovali smo jih, se jih dotikali in jih hranili. Bili smo zelo skrbni, zato smo poleg Paglavcev dobili še čisto pravega Pupka. Ker pa imamo na Mostu na Soči tudi jezero, smo si ga ogledali iz razgledne točke. Ugotovili smo, da je zelo veliko in prav posebne barve,

Za skupino Polžki, Melita in Polona

   

  

   

 

 

 

 

Dostopnost