Skoči na glavno vsebino

Kužki smo v okviru projekta Slovenija, moja dežela začeli spoznavati, kaj lahko Šentviška Planota ponudi obiskovalcem. Najprej smo morali ugotoviti, kdo so obiskovalci, oziroma turisti in kaj bi jih sploh utegnilo zanimati. Proučili smo zgibanko z zemljevidom, ki je namenjena predvsem kolesarjem in videli, katere znamenitosti in zanimivosti so predstavljene. Ugotavljali smo, kje smo že bili, kaj že poznamo in se odločili, da obiščemo vojni muzej na Pečinah, v katerem večina še ni bila.

Obisk smo združili s planinskim izletom. Na cilju nas je na hišni številki 22 prijazno sprejel dolgoletni zbiratelj vojnih predmetov Bojan Pisk, ki je svojo zbirko uredil v posebnem prostoru domače hiše. Gradiva je res veliko in zbiratelja smo za veliko predmetov spraševali, zakaj so jih uporabljali. Še bi si ogledovali zbirko, a smo se morali posloviti, ker so nas čakali starši. Vpisali smo se v knjigo obiskovalcev in se Bojanu zahvalili. Poslali smo mu tudi darilce, belega goloba, z željo v srcu, da bi ta kraj nikoli več ne izkusil vojne.

Fotografije si oglejte tukaj.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki , Stanislava Črv

 

Dostopnost