Skoči na glavno vsebino

Lovska vnema otrok iz vrtca Podmelec še kar ni usahnila. Na vsakem sprehodu opazujejo stopinje in sledi gozdnih živali. Danes so zagrizli v kolena in se povzpeli na domačijo pri Drolču, kjer nas je pričakal lovec Jože. Gostoljubno je otrokom odprl vrata svoje hiše in zakuril v krušni peči. Otrokom je razkazal lisičjo, kunčjo, jazbečjo kožo in celo zbirko čekanov divjega prašiča. Mali radovedneži so poslušali zvok piščali, ki privablja srnjaka in lisico, ter si ogledali rogovje jelena in muflona. Šele ko so otroci v roke prijeli mogočno rogovje, so začutili veličino živali, ki živi v naši bližini. Jože je Žabicam in Medvedkom pripravil tudi zdravo »lovsko malico«.
Lovcu smo obljubili, da ga še obiščemo, saj smo se pri Drolču počutili kot doma.

Najlepša hvala Jožetu za pestro lovsko dopoldne.

Za vrtec Podmelec, Špela in Urša

  

  

  

Dostopnost