Skoči na glavno vsebino

V Trebuši smo kar veliko časa namenili spoznavanju življenja žab.

Vse se je začelo, ko smo v bližnji mlaki opazili mrest. Radovednost nam kar ni dala miru in odločili smo se, da ga nekaj prinesemo v igralnico, da bi ga laže opazovali. Uredili smo lep akvarij, ki ga redno negujemo in opazujemo, kaj se v njem dogaja. Naši paglavci pridno rastejo in se redijo, saj jih tudi dobro hranimo. Naš največji Maks ima že zadnje in sprednje krake. Poleg tega smo ob knjigah spoznavali razvoj in življenje žab, njihovo prehrano, različne vrste žab… Na sprehodih smo ves čas opazovali in iskali žabo, da bi si jo pobliže ogledali. Prav zato smo se odpravili tudi do Jakovega ribnika, a žal z žabami nismo imeli sreče. Ko nam jo po dolgem času ni in ni uspelo najti, nas je obiskala kar v igralnici. Vsi presenečeni in zadovoljni smo si jo pobliže ogledali, nekateri so si jo upali celo pobožati. Spustili smo jo v naravo in se od nje kar s težka poslovili.

.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea

Dostopnost