Skoči na glavno vsebino

S pomladjo se je v skupini Žabic prebudila tudi zavest o ohranjanju čiste narave. Otroci so v prejšnjih tednih spoznali kako skrbeti za živali, sedaj pa so ugotovili, da lahko tudi z recikliranjem in ločevanjem odpadkov prispevajo k manjšemu onesnaževanju. 22. aprila so obeležili Dan zemlje. V skupini so gostili učiteljico Vido, ki jim je izdala skrivnostni recept za izdelavo papirja. Žabice so ugotovile, da je pot do izdelave papirja dolga in da lahko z recikliranjem ohranimo marsikatero drevo. Tudi vzgojiteljica Majda je obiskala skupino in otrokom prinesla različen naravni material iz katerega so prosto ustvarjali. Otroci so spoznali, da lahko tudi igrače izdelajo iz materialov, ki jih naredi narava. Poleg eko pravljic so si otroci ogledali tudi posnetke o onesnaževanju po svetu in gostili planinko Vidro Vilmo, katero so morali podučiti o pravilnem ravnanju s smetmi.

Lep eko pozdrav iz Žabic.

Za vrtec Podmelec, Špela in Urša

Dostopnost