Skoči na glavno vsebino

Pikapolonice smo se podale raziskovat naš kraj Most na Soči. Vsi smo že vedeli, da imamo veliko jezero, saj smo večkrat pohajali ob njem. Vanj pa teče reka Soča. Nimamo pa samo ene reke. Skozi Most teče tudi reka Idrijca, v kateri se poleti kopamo.

Na sprehodu, smo opazili veliko sovic, ki so nam “pokazale” kaj vse se je tukaj že dogajalo v starih časih. Odšli smo tudi v muzej v šoli, kjer so razstavljeni stari predmeti, ki so jih izkopali v našem kraju.

Pogledali pa smo si tudi druge znamenitosti. Odšli smo na sprehod ob jezeru do mosta, ki pelje čez reko Sočo in odšli do barke Lucije.

Pogledali smo si zemljevid okoliških gora.

Sprehajali smo se od sove do sove, pa vse do železniške proge.

Ker pa vsi ne živimo na Mostu, smo na večjem zemljevidu označili vse kraje iz katerih prihajmo. Ugotovili smo, da nekateri živijo zelo daleč od Mosta.

Na koncu pa sklenili: “Povsod je lepo, a doma je najlepše.”

Za vrtec Most na Soči, Maja in Silvana

Dostopnost