Skoči na glavno vsebino
Že v mesecu oktobru so otroci poleg gasilcev in gorskega reševalca pričakovali prav poseben obisk, vendar smo zaradi vremena srečanje prestavili v predpočitniški čas. Danes sta v vrtec prišli vodnica Tanja s psičko Kubo, vodnico Andrejo pa je spremljal pes Lav. Vodnici sta najprej predstavili opremo, ki jo potrebujejo pri iskanju in reševanju ponesrečenih ali izgubljenih oseb. Otrokom sta demonstrirali iskanje osebe, ki se je “izgubila” na našem igrišču. Kuba in Lav sta bila nad iskalno akcijo tako navušena, da so tudi Žabice in Medvedki komaj čakali, da se z njima poigrajo pasje reševalne skrivalnice. Ko so se po igrišču slišali pasji laježi, smo vedeli, da je bilo iskanje uspešno. Pasja prijatelja sta se v naši družbi dobro počutila, saj sta bila deležna veliko pozornosti s strani podmelških otrok.

Najlepša hvala Tanji in Andreji iz Enote reševalnih psov Tolmin, da sta si vzeli čas in otrokom približali delo vodnikov in reševalnih psov.

Za vrtec Podmelec, Špela in Urša.

Dostopnost