Skoči na glavno vsebino

… Mi smo strašni gusarji, strah trepet morja,

mi smo strašni gusarji, ves svet nas pozna…

                                        Romana Kranjčan, Gusarska

Ta teden smo se Zajčki, ki veljamo za prijazne in nežne, prelevili v prave strašne gusarje. Kljub našim gusarskim pokrivalom, so vsi prav dobro vedeli, da se za tem skrivajo fantje in dekleta, ki niso prav nič strašni, še celo zelo prijateljski smo.
V tem razburkanem tednu smo si pričarali pravo dogodivščino, skozi katero smo si najprej “zgradili” gusarsko ladjo, iskali skriti zaklad, a na začetku našli le zakopan zemljevid, ki nas je konec tedna zares pripeljal do zaklada. Na našem dvorišču pa smo si ustvarili pravo pomorsko doživetje. Podali smo se na travnato plažo, kjer smo položili naše brisače, se preoblekli v kopalke, poskrbeli za zaščito pred sončnimi žarki, ter se prepustili vodnim užitkom.
Vtise tistega dne smo zbrali, da bi še z vami delili to našo gusarsko doživetje…

Danes smo se kopali in se imeli lepo. LARA
Iskali smo zaklad. KLEMEN
Našli smo ta zaklad. PETER
Zabavali smo se. TIA
Špricali smo se. JONATAN
Vzgojiteljice so nas špricale. IZABEL
V luknji je bil zaklad. NEJC
Obrisali smo se v brisačo. SARA
Kopali smo se v bazenčku. OTA
Pa tudi v škafu. NASTJA
Smo slekli kopalke, ker smo bili mokri. VAL
Bili smo v kopalkah. JULIJA
Namazali smo se s sončno kremo. TARA
Ležali na brisači. NINA
Smo peli pesmi. NEŽA
Smo se kopali. ENJA

Da smo se cel teden spraševali, kje se skriva naš zaklad, smo v petek odkrili, ko smo sledili našemu zemljevidu. Če verjamete ali ne, le ta nas je čakal v Okrepčevalnici Jezero pri Selimu, v njegovi hladilni vitrini. Bila je gusarska dogodivčina, ki nam bo še dolgo ostala v spominu, saj je imela lep in srečen konec…

Za vrtec Most, Maja in Petra.

Dostopnost