Skoči na glavno vsebino

Naš vrtec se je danes skorajda preimenoval v policijsko postajo.
Najprej smo v lutkovni predstavi z naslovom 113 spoznali policista medveda, ki je živalim iz zgodbe hitro priskočil na pomoč. Tako smo ugotovili, kako pomemben je ta poklic, spoznali pa smo tudi to, da se nam mož v modrem zagotovo ni treba bati. Vse prej kot to, tukaj so namreč le zato, da nam pomagajo.
Zato smo po končani predstavi z odprtimi rokami medse sprejeli še skupino pravih policistov. Dodobra smo spoznali njihovo delo. Ogledali smo si pripomočke, ki jih pri svojem delu potrebujejo, lahko pa smo tudi sedli za volan policijskega vozila.
Teden mobilnosti tako zaključujemo polni novih znanj in pozitivnih vtisov.
Hvala Svetu za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ki je za nas organiziral tako prijetno dopoldne. Seveda pa najlepša hvala tudi igralcem iz predstave, pa tudi policistom za odličen prikaz svojega dela.

Naj za konec z vami delimo še delček pesmi, ki smo ji prisluhnili med predstavo:

POLICAJI, POLICAJKE NA TEM SVETU SO ZATO,
DA OTROKOM, KI SO V STISKI IZ TEŽAV POMAGAJO.

MALI OJOJ, NIČ SE NE BOJ, TA TELEFON JE PRIJATELJ TVOJ.
KAJ BI SE BAL, KAJ TREPETAL, SAJ POLICAJ NI BAV BAV.

Za vrtec pripravila, Brigita

  

 

Dostopnost