Skoči na glavno vsebino

Ta teden smo se Krtki posvetili prometu. O njem smo se veliko pogovarjali in ga tudi opazovali. Zanimalo nas je, ali se vozniki na cestah držijo predpisov in kaj pomenijo vsi prometni znaki. V ta namen smo se kar sami podali v promet in si ga ogledali. Da nas bodo vozniki dobro videli in bili še bolj pozorni do pešcev, smo si okoli vratu nadeli rutke. Pot nas je vodila do glavne ceste, katero smo varno prečkali. Prišli smo do glavnega križišča, kjer smo se vstavili na pločniku in opazovali promet. Videli smo, da se pri stop znaku avtomobili ustavijo, v križišču s smerokazom napovejo smer v katero bodo zavili, ustavijo pešcem, ki prečkajo cesto,… in tako promet poteka nemoteno. No, sedaj ko smo si ogledali vsa vozila, ki se vozijo po cesti, lahko le-ta izdelamo tudi sami. Vsak je naredil svoj avto, ki je bil udeležen na pravem avtomobilskem tekmovanju. Da pa smo se za konec prepričali, ali smo se v tem tednu naučili vse prometne predpise, so nas v ta namen obiskali policisti, ki so nam predstavili njihova vozila, opremo ter cestne predpise.

Za skupino Krtki, Melita in Katja

  

  

  

Dostopnost