Skoči na glavno vsebino

Počitnice so se končale in avtobus Potujoče knjižnice se je ustavil na Mostu na Soči. Tokrat zaradi gradbenih del avtobus ni mogel do našega parkirišča, smo se pa mi odpravili na avtobusno postajo. Prehodili smo stopnice brez ograje – navzdol in dva prehoda za pešce. Potem še stopnice v avtobusu in glej – do vrha napolnjene police knjig. Seveda so tiste na višjih policah namenjene odraslim in tistim, ki znajo brati. Na spodnjih policah pa so slikanice. Pogledali smo jih, prijazna knjižničarka Maja pa je listala z nami. Izbrali smo tiste, ki bi jih še večkrat prelistali in si jih izposodili. Knjižničar Boštjan je naredil piip piip, nam pritisnil na roko žig z avtobusom, Maja pa nam je pomagala izstopati. Prijeli smo se vrvice in odšli jeseni naproti.

Pripravili, Danijela in Katarina

Dostopnost