Skoči na glavno vsebino

Po jesenskem deževnem obdobju se nam je le nasmehnilo sonce. Dva dneva vedrine smo hitro izkoristili za prvi planinski izlet. Začeli smo takoj po kosilu pred vrtcem na Mostu na Soči. Da bomo na cesti še bolj vidni, smo si nedeli rumene kape in začeli pohod. Pot nas je vodila čez Laze do vojaške utrdbe na železniški postaji. Ves čas smo hodili v bližini železniških tirov, zato smo videli tovorni vlak, pa avtovlak in kar dva potniška vlaka. Seveda smo navdušeno mahali, vlaki pa so nam s piskanjem odzdravljali. Poleg prometa smo opazovali tudi naravo, ki se je na prvi jesenski dan že odela v pisane barve. Pri trdnjavi smo naredili postanek za malico, otrokom pa sem predstavila nahrbtnik mladega planinca. Nazaj grede nam še zdaleč ni zmanjkalo energije, zato smo zapeli še tisto o mladih planincih. Vrnili smo se po drugi poti in tako sklenili krog pri vrtcu. Zdaj pa upamo, da bo oktober bolj sončen, da bomo lahko kmalu spet planinarili.

Pripravila, Katarina

Dostopnost