Skoči na glavno vsebino

Tudi letos, kot že nekaj let doslej, smo vključeni v Eko projekt. Del celotnega eko programa je tudi sklop o odpadkih. Vsako leto mu v začetku vrtčevskega leta namenimo čas, da otroke spet spomnimo na dosledno ločevanje in zmanjševanje odpadkov. V skupini Miške smo teden začeli z zgodbico o odpadkih, ki nas je spremljala celoten teden. Medtem ko smo raziskovali ekološki otok v vrtcu, nam je nekdo zasmetil igralnico. Treba je bilo zavihati rokave in se lotiti pospravljanja, ločevanja odpadkov, da je bila igralnica spet lepa in čista. Vreče smo potem odnesli na bližnji ekološki otok in odpadke pravilno razvrstili. Na sprehodu smo imeli možnost opazovati različne kontejnerje in ugotavljali kateri odpadki sodijo vanje. Največji kontejner, kar smo jih kdaj videli, pa je bil zagotovo cel teden pred našim vrtcem in v njem se je nabiral star papir. Vsak dan smo gledali kako vanj pridno prinašajo papir, kontejner pa se polni in polni. Tudi mi smo pospravili po igralnici in naredili kup odpadnega papirja, ga povezali v paketke in odnesli v kontejner. Čeprav je vsak nesel le majhen paketek, smo skupaj naredili velik korak v eko svet za ohranitev naše narave zdrave in čiste.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost