Skoči na glavno vsebino

Že prejšnji konec tedna so se zamenjali letni časi in mi smo v gozdu celo srečali tetko Jesen, ki je barvala listke. V Pikapolonicah smo se odločili, da se bomo posvetili spoznavanju novega letnega časa-jeseni ter z njo povezanih različnih poljskih pridelkov in sadja. Poslušali smo pravljico Debela repa in otroci so se tudi sami preizkusili v dramatizaciji te pravljice. Z navdušenjem so se vživeli v vlogo dedka, babice, vnučke, kužka, mucka in miške. S skupnimi močmi jim je le uspelo izpuliti debelo repo. Prebrali smo tudi pravljico Mala miška in veliko rdeče jabolko, nato pa sva jo vzgojiteljici uprizorili še z lutkami. Tudi otroci so postali miške, žoge pa jabolka. Na poligonu so se otroci srečali s podobnimi ovirami kot miška iz pravljice in jih uspešno premagovali. Velik poudarek smo dali tudi opazovanju narave in v vrtcu nas ni zadržal celo dež. Obuli smo škornje, vzeli dežnike in odšli skakat po lužah. Ker nam hoja v prometu z dežniki še ne gre najbolje, smo se raje odpravili na igrišče in vadili hojo v koloni. Šlo nam je zelo dobro. Na krajših in daljših sprehodih smo opazovali okolico, se spraševali koliko listkov je že pobarvala tetka Jesen in peli jesenske pesmice. Veliko veselja pa so nam prinesli tudi jesenski listki in igra z njimi.

Za Pikapolonice, Silvana in Polona.

 

 

Dostopnost