Skoči na glavno vsebino

Jesen je že prišla v našo deželo, mrzla jesenska jutra pa počasi že spominjajo na prihajajočo zimo. Otroci v vrtcu že vedo, da se čebele hranijo z nabiranjem cvetnega prahu. Vprašali pa smo se kako se hranijo v času zime. To vprašanje smo zastavili čebelarju Slavku, ki nas je obiskal prvi dan v tednu otroka. Spoznali smo delo čebelarja, kakšne pripomočke vse potrebuje čebelar  ter njegovo zaščitno obleko. Nekateri otroci so si jo tudi nadeli.  Dobili smo tudi odgovor na vprašanje. Čez zimo čebelarji svoje čebele hranijo s sladkorjem. Najpomembneje  kar smo spoznali pa je to, da čebelarji skrbijo, da je okoli nas čim več čebel. Čebele z svojim opraševanjem na drevesu poskrbijo, da na njem zraste sadje. »Planotarsko sadje« pa okrašujejo tudi naša okna v igralnici.

Po čem si bodo otroci najbolj zapomnili poučen dopoldan s čebelarjem, si lahko preberete spodaj.

 • Da nam je pokazal za čebele in med smo jedli (Gaja),
 • Ka nam je pokazal tiste panje (Mark),
 • Da so se oblekli v čebelarja (Tomas),
 • Med (Matic),
 • Ka smo si podajal panje (Lovro),
 • Ka nem je pokazal vse kar ima (Julija),
 • Med (Mija),
 • Ka nam je pokazal obleko (Tinkara O.),
 • Med in ko nam je pokazal opremo, (Ožbej)
 • Obleka, med (Brina),
 • Ka je pršu čebelar (Sara),
 • Med (Zala),
 • Nič mi ni bilo všeč (Tinkara K.),
 • Ka se je oblekel v obleko (Lana),
 • Ka je pršu čebelar na obisk (Valentina),
 • Medenjak (David) in
 • Med (Veronika).

Hvala čebelarju Slavku za poučen dopoldan.

Za vrtec Šentviška Gora, Nika Ozebek

  

 

 

Dostopnost