Skoči na glavno vsebino

Če ste danes po Mostu slišali glasno glasbo in poleg veliko smeha, naj vam razložimo, zakaj je bilo temu tako.
Otroci smo medse povabili babice in dedke. Pridružili smo se namreč vseslovenski akciji Simbioza giba, ki skrbi za širjenje telesne dejavnosti in gibanja med vsemi generacijami.
Srečali smo se kar na šolskem igrišču, saj smo za druženje potrebovali veliko prostora. Tam pa nas je pričakal še nekdo. To je bila plesna učiteljica Suzana, ki je v nadaljevanju poskrbela, da smo se vsi dodobra razmigali. Ob glasbi in ravno prav poskočnih gibih smo zares uživali. Z našim plesom smo dosegli celo to, da je skozi gosto meglo kmalu pokukalo sonce. Naše srečanje smo zaključili kar na vrtčevskem dvorišču, kjer smo se še malce podružili, se poigrali in si izmenjali nekaj lepih besed. Za nami je vsekakor prelepo dopoldne, za kar ste poskrbeli dedki in babice, ter seveda Suzi.
Ob koncu dneva se vsi vsekakor strinjamo, da je ključ prihodnosti v medgeneracijskem sodelovanju in, da je druženje mladosti in modrosti najboljša šola za življenje!

Pa še ena lepa misel za vse naše babice in dedke:
“NIHČE NE MORE NAREDITI ZA MAJHNE OTROKE, KAR NAREDIJO BABICE IN DEDKI.
STARI STARŠI NA ŽIVLJENJA VNUKOV POSUJEJO ČAROBNI PRAH. (Alex Haley)

 

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost