Skoči na glavno vsebino

Jesen je že dodobra zakorakala v naše kraje in s seboj prinesla vse svoje lepote, pa tudi svojo muhavost. V Pikapolonicah smo, kot pove že sam naslov, v preteklem tednu spoznavali gozd v jeseni. In ker je narava sama boljša kot najbolje opremljena igralnica, smo veliko časa preživeli na prostem. Igra in gibanje na svežem zraku v lepih jesenskih dnevih sta nas povsem prevzela. Naravo smo spoznavali z vsemi našimi čutili. Na dolgih sprehodih smo poslušali šumenje jesenskega listja pod našimi nogami in petje ptic na drevju, ogledovali smo prelepe jesenske barve listja in tipali lubje dreves. Nabrali smo različne jesenske plodove in listke, ki smo jih kasneje v igralnici razvrščali in iskali pare. Otrokom najljubša pa je bila prav gotovo igra v gozdičku, ki s svojim razgibanim terenom predstavlja naravni poligon, ponuja pa tudi veliko naravnega materiala za igro.  Spoznavanje gozda se je nadaljevalo tudi v igralnici. Poleg poslušanja pravljic, petja pesmic in gledanja slikovnega gradiva, smo tudi zavzeto barvali in lepili ter ustvarili rdeče mušnice in jesenska drevesa.

Za Pikapolonice, Silvana in Polona.

 

Dostopnost