Skoči na glavno vsebino

Miške smo se letos vključile v gibalno-športni program Mali sonček. S programom želimo obogatiti področje gibanja v vrtcu, saj gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja. Otrok z gibanjem zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase.
Že dva meseca pridno nabiramo kondicijo tako, da vsak dan hodimo na sprehode, se učimo varne hoje, hodimo po različnih terenih in poteh. Pa smo se preizkusili in naredili prvi daljši sprehod oziroma pravi mali izlet. Najprej smo se po strmi stezi dvignili do razgledne točke, ki po našem mnenju ponuja najlepši razgled na svetu. Po drugi strani hribčka smo se spustili do vasi Modrej in se po cesti sprehodili skozi vas. Ves čas smo pazili, da smo hodili ob robu ceste in v enakomernem ritmu uspešno premagovali zastavljeno pot. Uspešno smo prečkali glavno cesto in se spustili prav do jezera, kjer smo lahko opazovali ribe, račke, čolne. Po stezi smo se vrnili na Most na Soči, kjer smo še enkrat prečkali glavno cesto in sklenili krog pri vrtcu. Izlet je bil uspešno opravljen, vsi smo brez težav prehodili pot in naredili prvi korak v program Malega sončka.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost