Skoči na glavno vsebino

Ta teden smo pri Polžkih spoznali, kaj vse pri nas je tradicionalno, ter kdo vse poskrbi, da jemo dobro in domače.

Najprej nas je obiskala Nežina babica Lojzka, ki nam je pomagala pri peki kruha. Saj če ga spečemo sami doma, je bolj zdrav kot tisti ki ga kupimo v trgovini.

Nato smo se odpravili do bližnjega kmeta Petra, ki nam je pokazal svoje krave ki jih ima v štali. Skupaj smo ugotovili, da nam krava da mleko in le to je zelo zdravo, zato smo si ga tudi v vrtecu malo pivoščili.

Zelo zdrava so tudi jabolka, ki rastejo pri nas. Tako smo postali mali sadjarji in na našem dvorišču natrgali nekaj jabolk, ki smo jih nato pojedli.

Obiskal nas je tudi čebelar  Branko. Tudi on skrbi, da dobimo nekaj domačega ter zdravega in to je med, ki ga pridelajo njegove čebele. S seboj je prinesel panj, v katerem so se skrivale slike čebelic kako živijo v njem. Zelo so nas pritegnile, z zanimanje smo jih opazovali in se igrali z njimi. Prinesel je tudi nekaj domačega medu, s katerim smo se vsi posladkali.

Zadnji dan v tednu pa je bil prav poseben dan, saj smo jedli tradicionalni slovenski zajtrk.

Pripravili, Maja K. in Maja B.

 

Dostopnost