Skoči na glavno vsebino

Ta teden smo se v skupini Krtkov veliko pogovarjali in prebirali o recikliranju. Obiskali smo ekološki otok in ugotovili, kateri odpadki spadajo v določen zabojnik. V tem smo se preizkusili tudi v vrtcu in spoznali, da vse odpadke ni potrebno zavreči. Zavihali smo rokave ter pričeli ustvarjati. Iz odpadnih vrečk smo izdelali zmaje in se preizkusili v spuščanje le-teh. Iz škatel od čevljev smo izdelali labirinte, prihranili pa smo tudi kovinske pokrovčke in žarnice iz katerih bomo izdelali snežake, iz zamaškov iz pluta pa bomo izdelali jelenčke in z njimi okrasili našo smrekico. Obiskali smo tudi trgovino Tiine mame. Ta trgovina je nekaj posebnega, saj v njej lahko kupimo oblačila, obutev, igrače in druge pripomočke, katere so že imele lastnika. Te stvari pa so prav tako lepe, čiste in brez lukenj.

Spoznali smo, da z recikliranjem zmanjšujemo odpadke in ohranjamo naravo čisto.

Pripravili, Melita in Katja

  

  

  

Dostopnost