Skoči na glavno vsebino

Otroci iz vrtca Dolenja Trebuša smo pred tednom dni odposlali vabila na zimsko krasitev igralnice, na katero smo povabili babice in dedke. Na dan D smo jih z nestrpnostjo le pričakali. Našemu povabilu so se odzvali v velikem številu. Najprej smo jim predstavili krajši nastop s pesmicama ter deklamacijo in jih s tem prijetno presenetili. Nato pa smo zavihali rokave in se lotili risanja, prerisovanja, striženja, lepljena, mečkanja in s skupnimi močmi ustvarjali izdelke za zimsko dekoracijo. Tokratna ideja za zimsko krasitev se nam je porajala, ko smo brali zgodbice, v katerih so se živali pozimi ogrele s toplim zdravilnim čajem. Zakaj torej ne bi naše igralnice krasili neobičajni okraski: čajniki, skodelice za čaj in limona?? Seveda smo sklenili, da ne bo manjkalo snežink, ki vzbujajo tisto pravo zimsko vzdušje. Številčnega obiska smo bili zelo veseli. O tem pričajo tudi odgovori nekaterih otrok…

Kaj ti je bilo na delavnici najbolj všeč?
Anja: »Ka je pršla nona in sva limali.«
Lina: »Nono je pršu, delala sva šalce.«
Taja: »Ka sta pršla nona in nono in smo delali čajnike in šalce in snežinke.«
Aleks: »Nona je pršla.«
Martina: »Nona.«
Nancy: »Dedek.«
Leon: »Babi in dedi sta pršla in smo delali limone.«
Nuška: »Nona Cvetka je pršla.«
Karin: »Lepo mi je blo, ker sta pršla babi in dedi. Vse mi je blo všeč.«
Oskar: »Meni je blo všeč, ka je nona pršla. Čajnik sva lepila.«
Pia: »Všeč mi je blo, ka smo ustvarjali.«
Tilen: »Ka smo zapeli pesmico.«
Kaja: »Lepo je.«
Ožbej: »Zelo mi je blo všeč ustvarjanje čajnikov z nonotom.«
Uroš: »Meni je blo všeč, ka je bla nona in pa še babi tu. Lepo je blo«

Cilj medgeneracijskih delavnic je druženje v prijetnem vzdušju in prav to nam je uspelo. Babicam in dedkom se še enkrat zahvaljujemo za prijetno druženje.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost