Skoči na glavno vsebino

Za nami je mesec november. V začetku meseca je v našo skupino posegla bolezen, a smo jo hitro pregnali in se vrnili nazaj v vrtec. Prvi teden smo spoznavali promet in se pogovarjali, kako hoditi ob prometni cesti in jo pravilno prečkati s pogledom levo, desno in pozorno poslušati in opazovati. V igralnici smo se igrali z avti in železnico.

Drugi teden je potekal ob zdravi in nezdravi hrani. Da nas bacili ne napadejo, moramo jesti veliko sadja, zelenjave in se gibati na svežem zraku. Tradicionalnega zajtrka smo se razveselili in pojedli maslo in med ter popili mleko, ki nam jo da kravica. Po zajtrku nas je obiskala čebelica Nika in nam prebrala zgodbico o čmrlju Brundku.

Tretji teden je potekal ob odpadkih. Spoznavali smo vrste odpadkov, jih razvrščali v koše za papir, plastiko in biološke odpadke. Ogledali smo si smetnjake okoli šole, vrtca in na otoku. Po kraju smo pobirali smeti po tleh in pazili na čistočo.

Obiskali so nas  tudi gasilci z evakuacijo iz šole in vrtca.

Za Mucke, Veronika Mauer

                                                   

                                                   

                                                    

Dostopnost