Skoči na glavno vsebino

… ubrano petje pevskega zborčka. Le to pa ni bil prav navaden pevski zborček, temveč zborček Zajčkov, ki ga je vodila Lovrova mamica Maja. Če se sprašujete ali smo tudi danes imeli Zajčki obisk, naj vam potrdimo, da je za prelep začetek tedna poskrbela prav Lovrova mamica Maja. Prišla je med nas, da nam pove kaj zraven vseh obveznosti še rada počne, ter nam to tudi dokazala. Zaupala nam je, da prosti čas rada izkoristi zato, da poje sama ali skupaj z drugimi pevci v pevskem zboru. Danes pa smo ta čas z njo izkoristili ter tudi mi postali en pravi zborček, ona pa nas je spretno vodila. Ampak ko se za vaje spodobi, smo se najprej ogreli od glave do peta. Najprej smo razgibali svoje telo, prebudili vse svoje mišice, še posebaj trebušne, na koncu pa smo dodobra razmigali svoje jezičke, ki so tekom dneva tekli kot namazani. Ampak vse to je potrebno, da lahko kasneje dobro odpojemo pesmice. Mamica Maja je za nas pripravila dve lepi pesmici, ki sta kot nalašč za ta praznični čas. Najprej smo se naučili ali vsaj obnovili pesem Zima je prišla, potem pa smo se posvetili še pesmi Siva kučma bela brada, ki smo jo dodobra izpilili saj se že bliža čas, ko pride dedek mraz med nas. Tako smo danes Zajčki skupaj z Lovrovo mamico se razgibavali, si prepevali, se smejali ter si na koncu podarili res velik močen in zaslužen aplavz.

Mamici Maji se zahvaljujemo za te prelepe melodije,
ki jih je s svojim glasom naredila še bolj čarobne,
ter nam polepšala ta začetek prazničnega tedna.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost