Skoči na glavno vsebino

Skupaj s Piko Nogavičko smo otroci danes poskušali medse privabiti Dedka Mraza.
Najprej smo ga glasno klicali, a na naš klic se ni odzval. Na srečo je bila med nami Pika in tako, kot vedno, je bila tudi tokrat polna idej, kako rešiti to zagato.
Poklicali smo v dedkovo pisarno in razočarani ugotovili, da se Dedek Mraz danes mudi v Afriki. Ni nam ostalo drugega, kot, da smo sedli na letalo in se podali na črno celino. Tam smo se zabavali z Rikitikijem  in zamigali ob njegovem igranju na boben.
Potem pa smo ugotovili, da je Dedek Mraz že na poti v Ameriko. Zajahali smo konjičke in odšli. Tam smo spoznali Indijanca, ki je bil zelo zabaven, a mi smo si želeli videti še nekoga drugega. V upanju, da nas Dedek Mraz čaka doma, smo vzleteli proti Evropi in onemeli. S pesmico nam je namreč le uspelo priklicati tistega strica z belo brado, ki smo ga tako težko čakali.
Z njim smo poklepetali, potem pa je predse odložil koš, v katerem nas je čakalo polno daril.
Za konec smo se z Dedkom Mrazom še fotografirali, ter se mu zahvalili, da tudi letos ni pozabil na nas.

ISKRICE SREČE V NAŠIH OČEH SO ŽARELE,
SAJ DEDKA MRAZA MALE ROČICE LAHKO SO OBJELE.

Za vrtec pripravila, Brigita

m

Dostopnost