Skoči na glavno vsebino

Danes smo se Zajčki skupaj z Gregovo mamico Sanjo podali na posebno misijo. Iskali smo posebno, čarobno drevesce. V pomoč pri iskanju so nam bili namigi, ki so se skrivali na naši poti. Od vrtca smo se podali do rimske hiše, nato pa še do gozdička, ter mimo jase. Kot za šalo smo pometli z vsemi namigi in z glasnim krikom naznanili, da smo našli tisto, po kar smo se podali. Tam na bregu sredi Mosta se je bohotilo posebno Božičkovo drevesce. Na njem so viseli okraski, zaradi katerih so se nam oči hitro zasvetile. Vsak si je postregel s sladkim okraskom.
Mamici Sanji se Zajčki iskreno zahvaljujemo, da smo bili skupaj z njo lahko Božičkovi pomočniki. Sedaj pa čakamo le še na tisti dan, ko bo Božiček obiskal naše domove in za seboj mogoče pustil kakšno skromno darilce.
Za konec pa naj z vami delimo Božičkovo pesem, katere avtorica je Zvezdana Majhen:

ZNOVA OBUJEM ŠKORNJE VISOKE,
V SNEGU OBIŠČEM LJUBE OTROKE:
MAJHNE, VELIKE – VSE, BREZ RAZLIKE,
OD DALEČ ŽE SLIŠIM NJIHOVE VZKLIKE.

SVET JE Z ŽELJAMI VEČ KOT OGROMEN,
JAZ PA Z DARILI VEDNO BOLJ SKROMEN.
DENARJA JE MALO IN ČAS NEGOTOV
S POMANJKANJEM TRKA NA VSAK DRUGI NASLOV.

KER PA OD NEKDAJ ZAUPATE VAME –
ENAKO KOT V SVOJE PAMETNE MAME –
ŽE VESTE, DA SREČE NI V KUPIH STVARI,
PAČ PA V LJUBEZNI, KI VEŽE LJUDI!

Pripravili, Brigita in Petra

Dostopnost