Skoči na glavno vsebino

Na zadnji novembrski dan smo s skupnimi močmi okrasili vrtec. Starši, otroci in vzgojiteljice smo se potrudili, da smo v praznični december vstopili s čudovito snežno dekoracijo. Kar dišalo je po snegu in prav zares je v kratkem začel tudi padati. A le za kratek čas, tako da si ga še ogledati in otipati nismo uspeli, kaj da bi se še igrali z njim. Zato pa smo si ga v igralnici naredili kar sami. Odpadni papir smo zmečkali v kepe in kepanje se je lahko začelo. Kepali smo se, se valjali po snegu, delali snežaka, skratka uživali smo. Naslikali smo snežno podlago in s prstki natisnili snežinke. Tako smo si na različne načine pričarali snežno vzdušje. Mrzlo vreme nas ni odvrnili od bivanja na prostem. Toplo smo se oblekli in se sprehodili po zimski pokrajini. Na sprehodih smo v hribih opazovali sneg in se učili snežne pesmice.
Da pa je bil december še bolj pravljičen, nas je že na začetku meseca z čokoladnimi darilci presenetil Miklavž, potem pa smo si vsi ogledali še predstavo o pingvinu Pingu. Vsa pričakovanja so se potem stopnjevala vse do konca decembra, ko smo bili spet deležni čudovite predstave, ki se je končala prav z obiskom dedka Mraza. Le-ta nam je polepšal dan s prijaznimi besedami, voščilom in seveda z darili. Tu pa daril še ni bilo konec. Zadnji vrtčevski dan v tem koledarskem letu smo sklenili z medsebojnim obdarovanjem. Vsak otrok je podaril knjigo, od prijatelja pa dobil drugo. Upamo, da so knjige dobile skrbne lastnike in da so polepšale praznične in počitniške večere.
Če se je leto končalo s pravljico, naj se novo s pravljico tudi nadaljuje, pa naj bo zdravo in srečno.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost