Skoči na glavno vsebino

Miške smo začetek koledarskega leta posvetile spoznavanju koledarja, oziroma letnih časov. Začeli smo potovanje in se kar z avtomobili popeljali skozi letne čase. Med vožnjo sem otrokom skozi zgodbo opisovala značilnosti posameznega časa. V vsakem letnem času pa smo imeli postajo in z igro vlog ponazorili najbolj značilen prizor tega obdobja. Poleti smo na primer plavali in se hladili v morju, pozimi pa smučali in se kepali na snegu. Da bi značilnosti še bolj utrdili, smo si v vrtčevski knjižnici sposodili knjige na to temo, si jih ogledali ter prebrali. Vsak letni čas smo barvno opredelili in se učili in ponavljali barve. Na podlage smo naslikali drevo in ga primerno opremili – pomladi vse cvetoče, jeseni pa v čudovitih jesenskih barvah. Slike smo nalepili v pravilnem zaporedju in nastal je koledar. Letne čase smo spoznali tudi skozi pesmi in rajalne igre in tako še dodatno obogatili naše znanje. Največ pa smo se naučili na sprehodih, ko v neposrednem opazovanju vidimo kako se narava spreminja skozi celo leto. Ves čas pa so nas budno spremljale babica Zima, deklica Pomlad, otrok Poletje in tetka Jesen, ki nam krasijo našo igralnico. Vsaka ponazarja svoj letni čas v vsej lepoti, skupaj pa predstavljajo celo leto.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost