Skoči na glavno vsebino

Za nami je še en zanimiv, poučen in lep teden. Ta teden smo nase nadeli padala in z njimi prepotovali našo prelepo državo po dolgem in počez. Ugotovili smo, da o Sloveniji že veliko vemo, zato smo naprej naredili plakat, na katerega smo narisali vse, kar je za Slovenijo značilno. Za podobo, kakšne oblike je naša država, pa smo v roke vzeli zemljevid in šli po njeni meji, ki nas loči od drugih držav. Naše urice smo si popestrili s prav posebnim instrumentom, ob katerem  smo se naučili pesmico o Sloveniji. Skratka, ugotovili smo, da kljub temu, da je naša država majhna, v njej skriva veliko lepot. Imamo gore, reke, morje, jezera, … in glede na to, da imamo na naših ramenih padala, smo zajadrali na najvišji vrh v Julijskih Alpah in to je Triglav. Podrobno smo si ga ogledali in ga nato še narisali. Izdelali pa smo tudi Aljažev stolp, ki stoji na najvišji točki v Sloveniji.  Veseli in ponosni smo, da živimo v tako lepi državi.

Za vrtec pripravili, Melita in Katja

  

  

  

Dostopnost