Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Dolenja Trebuša smo spoznavali značilnosti zime. V večini knjig smo zasledili povezavo med zimo in snegom. Na koledarju je sicer pisalo mesec januar in ugotovili smo, da je to res zimski mesec, a kaj ko smo ob pogledu skozi okno, namesto zasnežene pokrajine uzrli le dež in blato. Otroci so zato začeli dvomiti ali je res zimski letni čas. V upanju, da v naše kraje prikličemo sneg, smo peli zimske pesmice, poslušali deklamacije in plesali. Iz papirnatega krožnika smo izdelali vsak svojega sneženega moža, ki se guga in ga odnesli domov.

Nekega jutra nas je na kotičku pričakala bela gmota z žalostnim obrazom. Otroci so hitro ugotovili, da je to snežak, ki ga je treba opremiti, zato smo mu izdelali vse potrebno, da je postal spet vesel. Snežak nam je potlej pripovedoval zgodbice ter razne dogodivščine in prav zabavno se je bilo z njim pogovarjati. Nič ni kazalo na to, da bi zunaj snežilo, zato smo si zimsko idilo pripravili kar v igralnici. V kepe smo mečkali časopisni papir in se kepali. Ker ni in ni bilo pravega snega, smo izdelali še majhne snežake – metalce kep ter narisali velikega snežaka, v katerega smo kepe metali. V animiranem filmu Zverjašček smo si ogledali zimsko pokrajino in živalske stopinje v snegu. Le-te smo kasneje odtiskovali v plastelin. Igrali smo se različne prstne igre in družabno igro Snežko Snežak ter pri tem šteli pike na kocki in prirejali.

Kljub temu, da zunaj ni snega, skrbimo, da je v naši igralnici prav prijetno zimsko vzdušje.

Za vrtec Dolenja Trebuša: Alenka in Lea

Dostopnost