Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Dolenja Trebuša nas je v četrtek obiskala Oskarjeva mama. S seboj je prinesla knjigo in nam prebrala zgodbico o Medenjačku, ki je pobegnil babici iz pečice. Precej časa so ga neuspešno lovili, na koncu pa ga je, na našo žalost, zviti lisici le uspelo pohrustati. Ker z veseljem poslušamo različne zgodbe, smo prosili, naj nam prebere še kakšno. V prirejeni verziji smo poslušali še zgodbo o Janku in Metki. Nato smo zgnetli plastelin in iz njega zmodelirali medenjačke, podobne glavnemu junaku iz knjige. Plastelin smo tudi razvaljali v dolgo kačo ter iz nje naredili gozdno stezo, po njej pa pihali iz papirja narejen kamenček. V zahvalo za prijetno popestritev dopoldneva, smo mami Zvezdani izdelali majhno pozornost v obliki medenjačka. Upamo, da se bo opogumil še kateri od staršev in nas tako počastil s svojim obiskom.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost