Skoči na glavno vsebino
Nekoč je v Podmelcu bil majhen vrtec. Vrtec je bil bel, streho je imel rdečo in igrišče pometeno. V vrtcu je bila skupina po imenu Žabice. Tam so bili doma vedoželjni otroci…
… ki so pravljico o Muci Copatarici prečesali po dolgem in po čez. Pravljico so si ogledali kot predstavo, jo brali, poslušali in obnavljali. Copati so postali sredstvo za matematično učenje, gibalne igre in zabavne igre s sovrstniki. Poleg mijavkanja se je po podružnični šoli slišalo tudi veliko mačjih pesmi, stene pa so krasile raznolike Muce Copatarice. Starejši otroci so kar sami predlagali, da otrokom iz skupine Račke in šolarjem zaigrajo dramatizacijo priljubljene pravljice. Pripravili so si sceno, rekvizite, vadili različne vloge in se dobro pripravili za najmlajše občinstvo. Žabice so se v vlogi Muce Copatarice odlično odrezale in to vam lahko potrdijo tudi podmelški gledalci.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost