Skoči na glavno vsebino

Oddelek Medvedkov je obiskala medicinska sestra. Pa ne katerakoli, temveč tista za zobno preventivo. Razložila je, da velikokrat obišče otroke iz vrtca, da jim pove in pokaže, zakaj je potrebno skrbeti za ustno higieno. Otroci so znali povedati, da si zobke umivamo zjutraj, ko se zbudimo in zvečer preden zaspimo ter, da pri tem potrebujemo zobno ščetko in pasto. Medicinska sestra pa nas je dodatno poučila, da mora biti ščetka za otroke majhna, mehka in gosta, kot majhen mucek. Zobne paste pa naj bo le za velikost graha. Nato smo s klicanjem prebudili Krokozobka, ki je spal v torbi. Naučil nas je, kako se pravilno zobke umiva.
Ugotavljali smo katera hrana škratkom daje moč, da lahko vrtajo v zobno sklenino in katera pripomore k temu, da škratje ustno votlino hitro zapustijo. Baje jim najbolj smrdi sir. V knjigi smo si ogledali, kako izgledajo mlečni in stalni zobje, kako je zob sestavljen in zakaj je potrebno hoditi na preglede k zobozdravniku. Slišali smo še veliko zanimivih nasvetov za vzdrževanje čistoče v ustni votlini. Medicinska sestra nam je za konec podarila pobarvanke in razdelila diplome, saj smo postali mojstri ščetkanja. Mi pa smo se ji lepo zahvalili z majhno pozornostjo. Medicinski sestri Ani se še enkrat zahvaljujemo za prijetno preživet dopoldan.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost