Skoči na glavno vsebino

Je kultura ena taka reč,
ki ni nam vedno preveč všeč.
A vem, da v srcu jo nosim,
ko prijatelju rečem HVALA, PROSIM.

Otroci s Šentviške Gore smo prejšnji teden spoznavali kulturo in v ta namen pripravili tudi kulturno prireditev, s katero smo počastili našega največjega pesnika Franceta Prešerna.

Prireditev je z našo himno Zdravljico otvoril zborček otrok od prvega do četrtega razreda. Otroci s skupine Kužkov so nam najprej zaigrali igrico z naslovom Kako je Jurček začel jesti zelenjavo, nato pa še baletno predstavo s katero so ponazorili kuhanje mineštre. Sledile so recitacije pesmi slovenskih avtorjev, ki so jih za nas pripravili šolarji, pokazali pa so tudi, da so pravi mojstri v plesu, saj so nam zaplesali več ljudskih plesov. In tako smo s skupnim plesom zaključili tudi naše druženje.

Utrinke z naše prireditve si lahko ogledate v fotogaleriji.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Anita Mravlja

Dostopnost