Skoči na glavno vsebino

Že drugič letos in dvakrat v enem tednu nas je razveselil sneg. Kot se za prave zimske navdušence spodobi, smo izkoristili že prvo pošiljko snega. Hitro smo se preoblekli v zimska oblačila in obutev in oddrveli na dvorišče. V snežno belino smo najprej naredili stopinje, sneg otipali in naredili male in velike kepe. Bilo nam je prijetno, zato smo se začeli kepati med sabo, se valjati po snegu in se popolnoma prepustili zimskim norčijam. Druga pošiljka pa nas je presenetila popolnoma nepripravljene, zato smo si naredili zimsko vzdušje kar v igralnici. Kup snega, lončki, mrzle ročice, mokri rokavi in zadovoljni otroci. Iz snega so nastajale edinstvene skulpture, ki pa so se počasi topile in nastajale so lužice. Otroci so tako kar sami ugotavljali kaj se zgodi s snegom na toplem. Snega pa nismo tipali samo z rokami. Tisti najbolj drzni so ga ponesli k ustom in ga na hitro obliznili. Mrzla izkušnja je bila žal brez okusa, pa vseeno zelo posebna.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost