Skoči na glavno vsebino

Teden po zimskih počitnicah smo Zajčki izkoristili za to, da smo se posvetili svojim družinam, s katerimi smo preživeli mrzel in zasnežen teden v zavetju toplega doma. Vsak izmed nas je svojo družino najprej predstavil, naštel njene člane in prijateljem z veseljem ter posebnim čarom v očeh zaupal, kaj je tako posebnega pri njegovi družini in zakaj jo ima tako rad. To smo na velik plakat zapisali, da so lahko naše mamice, tatiji in bratci ali sestrice, tudi to prebrali. Tako pa smo Zajčki ugotovili, da družina nista samo mama in tata ter en Zajček, ampak tudi njegove mlajše ali starejše sestrice in bratci. Zato smo ob preštevanju vseh članov uporabili lego kocke, s katerimi smo gradili družinske stolpe, ki so bili na koncu različno visoki. Nikakor pa nismo pozabili na družinski portret, ki smo ga tokrat naslikali kar sami. Sedaj pa le ti krasijo pano pred našo igralnico, in nam podarjajo najlepše nasmeške.
Tako kot se lahko večajo naše družine, ko pride na svet nov družinski član, mlajša sestrica ali bratec, se je po teh zimskih počitnicah povečala tudi naša Zajčja družina. Do sedaj smo šteli vsega 22 majhnih Zajčkov in 2 malo večji Zajklji, v tem tednu pa je v našo skupino prišla deklica, po imenu Maria. Vsi mi smo jo toplo sprejeli medse, ter ji tudi pokazali, da je v naši Zajčji družini lepo in da se imamo radi, saj smo vsi res prijatelji tapravi.
Za konec pa še ena lepa misel:

Družina je kompas, ki nas vodi.
Je navdih, s pomočjo katerega
lahko dosežemo višave,
in je naše udobje,
ko tu in tam omahnemo.
(Brad Henry)

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

 

Dostopnost